Envanter Yönetimi Size Nasıl Tasarruf Ettirebilir?

Envanter Yönetimi Size Nasıl Tasarruf Ettirebilir?

Envanter Yönetimi size nasıl tasarruf ettirebilir?

Envanterinizi küçük ve orta ölçekli bir işletme olarak yönetmek kolay değildir. Çok fazla hesaplama, çok fazla excel e-tablo ve daha sıklıkla eksik veya yanlış envanter alabilir. İş envanterinizi ele almak zor olmaz – olması gerekmez. Bir envanter yönetim sistemi veya WMS, gizli işletme maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek harika bir araçtır. Bir WMS ile, hem sizin hem de çalışanlarınız için işinizi daha verimli hale getirme olanağına sahipsiniz. Envanter yönetiminin paradan tasarruf etmesinin beş yolu vardır:

Envanter Yönetimi Sistemleri Toplayıp Optimize sağlayın

Buzdolabına yapacağınız geziyi ve büyük bir oyun sırasında atıştırmak için kanepeye geri döndüyseniz, muhtemelen bir şeyi unuttuğunuzu fark ettiğinizde aldığınız batan duyguyu bilirsiniz. Şimdi bir siparişi doldurmanız gerektiğinde her zaman deponuzda olduğunu hayal edin. El yazısıyla yazılmış bir seçim listeniz olsun ya da kendi toplama modelinizi tasarladıysanız, yönteminiz daha yavaştır ve otomatik seçim listesinden daha uzun sürer. Buna karşılık, bir WMS, her türlü sipariş için ihtiyaç duyduğunuz her zaman sizin için otomatik olarak seçim listenizi üretebilir.

Stok Fazlası Satışı veya Stoksuz Satışı Önler

Bir perakendeci olarak, istediğiniz en son şey, daha fazla satış yapmak için harcanabilecek paraya bağlı bir paraya sahip olmaktır. Deponuzu manuel olarak yönetirken stoğu yanlış hesaplayabilirsiniz, bu durum stok veya stok yetersizliği ile sonuçlanabilir. Bir depo yönetim sistemi, tüm envanterinizi doğru bir şekilde takip ederek ve satış kanallarına ve müşterilere her zaman erişmesine izin vererek bu sorunu çözmektedir. Bir WMS ile, satış kanallarınız ve müşterileriniz, stoklarının gerçek zamanlı olarak tam olarak nerede olduğunu görebilir. Bu, hiçbir zaman bir satışı kaçırmayacağınız ya da sadece kötü bir defter tutma nedeniyle paranızın bağlandığından emin olmanızı sağlar.

Envanterinizin Yenilendiğinden Emin Olur

Kendi envanterinizi manuel olarak yönetiyorsanız, çok fazla veya çok az sipariş vermeden ne kadar envanterin sipariş edileceğini bilerek hassas bir dengeleme eylemi olabilir. Bu, ölçeklendirme, ürün talebi ve mevsimsel talep dalgalanmaları gibi faktörleri göz önüne aldığınızda daha da zorlaşabilir. Yalnız geçmesi sinir bozucu bir süreç olabilir. Ancak bir envanter yönetim sisteminiz varsa, göreviniz bir düğmeye basmak kadar kolay olacaktır.

Söz Verilen Envanteri hesaplayabilir

Söz verilen envanter veya ATP’ye satılabilir, satılabilecek envanterinizin miktarını bilmede önemli bir faktördür. ATP’nizi bilmiyorsanız, sahip olmadığınız envanter satmayı riske atıyorsunuz demektir. Bu, müşteri memnuniyetsizliği ve daha uzun gönderim bekleme süresiyle sonuçlanabilir.Logiwa envanter yönetim sistemi ile, ATP numaralarınızı parmaklarınızın ucunda alabilirsiniz; Bir satışı asla kaçırmayacağınız anlamına gelir ve her zaman hazır bir satın alma siparişiniz olur.